Рекордна контрабанда за часи Незалежності. СБУ розповіла деталі міжнародної схеми

До угрупування входили понад 10 осіб з трьох країн
Наприкінці червня у Мукачево правоохоронці виявили рекордну партію контрабандних цигарок.
Для припинення діяльності міжнародного угруповання, яке організувало контрабанду тютюнових виробів з України до країн Євросоюзу, співробітники Служби безпеки України спільно з ДБР, Генпрокуратурою, Податковою і митною службою Великої Британії та спецслужбами Польщі провели масштабну операцію. Про це повідомив т.в.о. Голови СБУ Іван Баканов під час спільного брифінгу з Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, Директором Державного бюро розслідувань Романом Трубою та заступником Голови директорату міжнародних операцій Митної та податкової служби Великої Британії Девідом Гонтлі.
Спецоперація під назвою «Магма» відбувалась у тісній взаємодії з британськими партнерами і була проведена у три етапи. На території Одеської області за місцем незаконного зберігання виготовленої тютюнової продукції було вилучено цигарок на суму понад п’ятдесят мільйонів гривень.

Рекордна контрабанда за часи Незалежності. СБУ розповіла деталі міжнародної схеми Об этом сообщает statuspress.in.ua со ссылкой на СМИ.

У прикордонних районах Закарпатської області під час обшуків правоохоронці затримали 13 вантажних автомобілів з тютюновими виробами на рекордну за часи Незалежності суму ‒ 70 мільйонів гривень. На завершальному етапі спецоперації оперативники спецслужби встановили, що до складу угруповання входять понад десять громадян України, Польщі та Білорусі.

«У нашій країні ділки організували на території Київської області, зокрема Києво-Святошинського та Макарівського районів, підпільні цехи та складські приміщення, де здійснювалось незаконне виробництво та зберігання тютюнових виробів», ‒ підкреслив Іван Баканов. Потім контрафактна продукція контрабандою переправлялась через державний кордон України до країн Європейського Союзу.

Рекордна контрабанда за часи Незалежності. СБУ розповіла деталі міжнародної схеми

Співробітники СБ України також виявили на території Одеської області підпільну поліграфічну фірму, де учасники угруповання друкували етикетки пачок цигарок відомих брендів, які використовуються для пакування контрафакту, виготовленого у нелегальних цехах на Київщині.

Рекордна контрабанда за часи Незалежності. СБУ розповіла деталі міжнародної схеми

СБУ виявила дві обладнані лінії для незаконного виготовлення тютюнових виробів, п’ять тисяч акцизних марок, понад три мільйони цигарок, три тонни тютюну та матеріали для фасування контрафактної продукції.
«Це наймасштабніша операція з протидії контрабанді тютюнових виробів, що проведена спільно з іноземними партнерами. Вона перша в історії України та Євросоюзу», ‒ наголосив т.в.о. Голови СБ України. Бюджет Великої Британії від цієї схеми щороку втрачав десятки мільйонів фунтів стерлінгів.
«У Європі контрабанда підриває економічну стабільність держав і є джерелом фінансування тероризму. Гроші, отримані від контрабанди, злочинці використовують для політичної корупції та лобіювання власних інтересів», ‒ зазначив Девід Гонтлі.

Рекордна контрабанда за часи Незалежності. СБУ розповіла деталі міжнародної схеми

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 204, ст. 209 та ч. 3 ст. 364 Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування.
«Встановлюється причетність до функціонування контрабандного каналу працівників фіскальної та прикордонної служб, адже він не міг існувати без їх участі», — підкреслив Роман Труба.

фильмы бесплатно
Джерело: Пресцентр СБ України

Джерело статті: “https://promin.cv.ua/2019/07/10/rekordna-kontrabanda-za-chasy-nezalezhnosti-sbu-rozpovila-detali-mizhnarodnoi-skhemy.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя